تابلو لاسوگاسی چیست؟

تابلو لاسوگاسی به تابلوهای حروف برجسته ای می گویند که در آن نور به وسیله لامپ در دور تا دور تابلو یا حروف قرار دارد و اغلب حروف برجسته فلزی می باشند.

به تابلو لاسوگاسی تابلو لامپی یا لترلایت نیز می گویند.

حتما در فیلم های هالیوودی زیادی نماهایی از شهر لاس و گاس آمریکا دیده اید.که تابلو های شهری،مراکز تفریحی و رستوران ها در آن خودنمایی می کند.دقیقا دلیل نام گذاری این تابلو ها در ایران به دلیل شباهت آن به تابلو ها و نشانه های شهر لاس وگاس است.

تنوع رنگی تابلو های لاسوگاسی بسیار بالاس به همین دلیل دست طراحان و کارفرمایان کاملا باز است.

با پیشرفت صنعت برق و روشنایی ابعاد لامپ ها،تنوع شکلی در آن ، نوردهی و همچنین استفاده از لامپ های کم مصرف تقاضا را برای استفاده از آن بیشتر کرد.

در تابلوهای لاسوگاسی استفاده از تابلو های با طرح پتینه و زنگ زده یکی از طرح های پرطرفدار است چرا که یاد آور شهر لاسوگاس قدیمی است و حس نوستالژیک دارد.

لاسوگاسی
لاسوگاسی

دلیل نام گذاری به تابلو لاسوگاسی

لاس و گاس یکی از شهر های ایالت نوادای آمریکا است.و یکی از لوکس ترین شهرهای این کشور محسوب می شود.ثروتمند ترین افراد جهان برای گذراندن یک تعطیلات لوکس به این شهر سفر می کنند.

تمام این شهر پر از تابلو های لوکس،پر زرق و برق است.بر خلاف بقیه شهر ها معماری این شهر کاملا تجاری و تبلیغاتی است.و حتی تابلو ورودی به شهر لاسوگاس یکی از تابلو های اختصاصی ، معروف و ثبت شده در این شهر است.که در می 1959 ساخته شد و پس از اندک زمانی با نور نئون تزیین یافت.

نام این تابلو هم از خواستگاه اولش یعنی شهر لاس و گاس برگرفته شده است و به همین نام نیز شهرت دارد.

ویژگی های تابلو لاسوگاسی

– تابلو های لاسوگاسی تابلو های پر نور و طیف دار است.

– نشانه ها و علائمی که در این تابلو بکار می رود کاملا بر گرفته از فعالیت فروشگاه است.

– بیشتر بر روی دستگاه های شهربازی،فست فود ها،رستوران ها و کافه ها کاربرد دارد.

-از مهمترین مزیت استفاده از تابلو لاس وگاسی این است که لوگو و نام فروشگاه شما کاملا در ذهن رهگذران نقش برجسته و ذر یک خیابان شلوغ هم از تمام زوایا دید دارد.

-اگر تابلو در اثر گذشت زمان کهنه شود یا زنگ بزند از زیبایی آن کاسته نشده و همچنان حس نوستالژیک برای عابران دارد.

-علاوه بر تابلو های سر در برای دکوراسیون داخلی فروشگاه ها نیز پرکاربرد است

لامپ مصرفی در تابل ولاسوگاسی

نوع لامپ مصرفی در این تابلو معمولا لامپ فیلامانتی حبابی ساده است .که به لامپ ادیسونی نیز میشناسند.بعضی افراد به آن لامپ فلامینی یا فیلامینی نیز می گویند

حروف مورد استفاده در تابلو لاسوگاسی

حروف مورد استفاده در این تابلو انواع حروف برجسته مانند حروف چلنیوم،وکیوم،پلاستیکی و…است املا به دلیل استفاده در این تابلو و به دلیل اینکه در آن نور بکار می رود به آن حروف لاسوگاسی یا لتر لایت نیز می گویند.

قیمت تابلو لاسوگاسی

همانند دیگر تابلو های تبلیغاتی به دلیل آیتم های متنوعی که می تواند در تابلو بکار رود و نوسانات قیمت متریال ها برای این تابلو هم نمی توان قیمت دقیقی اعلام کرد.اما اگر بخواهیم طریقه محاسبه قیمت آن بدانیم هزینه ساخت بدنه آن به صورت جداگانه و هزینه اجرا و استفاده از لامپ های مصرفی هم به صورت مجزا محاسبه می شود.

تاریخ تحویل تابلو لاسوگاسی را به صورت شفاهی می توانید از کارشناسان هامن گروپ بگیرید.همچنین این مجموعه برای شما امکان مشاوره و بازدید رایگان را فراهم آورده تنها کافیست با شماره 02632570000 تماس حاصل فرموده و داخلی 105 را بگیرید.

 

 

 

هدایای تبلیغاتی خاص چگونه باید باشد؟

تبلیغات و هدایای تبلیغاتی تاثیر بسیار زیادی بر ماندگاری برند شما و همچنین توسعه کسب و کار شما دارد.این موضوع باعث شده که رقابت در این حوزه بسیار بالا باشد.

بهترین هدیه تبلیغاتی چیست؟

استفاده از روش های مرسوم و تکراری مثل دادن خودکار ، سررسید ، تقویم و…شاید همچنان نیز به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده شود اما به دلیل تکراری بودن هیچ گاه در ذهن ماندگار نمی شود.اما دادن یک هدیه تبلیغاتی خاص باعث می شود فرد علاوه بر تحسین شما برای داشتن یک فکر خلاق ، هدیه تبلیغاتی شما را به دوستان و نزدیکان خود نیز نشان دهد.و شما را جز شرکت های با level بالا بشناسد.

تا به حال چند نفر را دیده اید که خودکاری را که هدیه گرفته اند را به شما نشان دهند؟این یعنی تبلیغ شما به هدر رفته.

هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی

5 ایده طلایی برای انتخاب هدایای تبلیغاتی

1-هدفمند هدیه بدهید

_انتظار دارید در مقابل هزینه ای که برای هدایای تبلیغاتی پرداخت می کنید چه چیزی دریافت کنید؟

_قرار است هدایای تبلیغاتی خود را به چه کسانی عرضه کنید؟

_آیا مخاطبان هدف خود را کامل می شناسید؟

_چگونه موفقیت کمپین خود را شناسایی می کنید؟

در صورتی که پاسخ صحیح و شفاف برای سوالات بالا ندارید به نوعی سرمایه خود را به هدر داده اید.برای شروع راه اندازی کمپین خود در ابتدا باید پاسخ صحیحی برای تک تک سوالات بالا داشته باشید.

2-چگونه هدایای تبلیغاتی خود را انتخاب کنیم؟

یکی از سخت ترین مراحل کمپین انتخاب نوع محصول برای ارائه است.

در واقع می توان گفت نوع محصول در سرنوشت یک کمپین بسیار تاثیر گذار است.مشتریان باید بتوانند بین هدیه و کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند.

بطور مثال بهترین هدیه برای یک فروشگاه لوازم ورزشی عرضه ظرف آب برای باشگاه های ورزشی،هیئت های ورزشی و…است.و برای یک فروشگاه عرضه قهوه بهترین فکر دادن ماگ های حرارتی است.

3-هدایای تبلیغاتی باید شما را خوشحال کند

قبل از دادن هدیه خود به مشتریان،خودتان را جای شخصی که آن هدیه را می گیرد بگذارید.آیا از گرفتن آن هدیه خوشحال می شوید.آیا خاطره ای را برای شما یادآور می شود.

آیا اصلا به آن نیاز دارید.آیا آن را انقدر زیبا و با ارزش می دانید که در دفتر کار خود قرار دهید.

وقتی خودتان را درتمام موقعیت های بالا قرار دهید.آنگاه می فهمید که آیا انتخاب مناسبی برای هدیه تبلیغاتی خود انجام داده اید یا خیر.

4-هدیه تبلیغاتی ارزان یا گران

پاسخ به این سوال را می توان با سوال دیگری جواب داد خودتان را جای گیرندگان هدایای تبلیغاتی ارزان قرار دهید.چه فکری در مورد آن شرکت خواهید کرد؟

منظور از هدایای ارزان صرفا هزینه ریالی برای تهیه یک جنس نیست.بلکه منظور از هدایای تبلیغاتی ارزان نذاشتن زمان برای گرفتن یک ایده خلاق،برای تهیه یک بسته بندی مناسب،جنس با کیفیت و…است

همانطور که پیش تر نیز گفتیم مهمترین نکته در هدایا ارتباط آن با شرکت و قابل استفاده بودن آن است. هدایای تبلیغاتی ارزان نباید در مخاطب حسی را ایجاد کند که شرکت به آنها اهمیتی نداده.در واقع می توان گفت هرچه مخاطب خود ارزش بیشتری بدهیم برند خود را با ارزشتر جلوه داده ایم و مشتری را به خود وفادارتر نموده ایم.

اما بر اساس تحقیقات به عمل آمده تنها در صورتی هدایای تبلیغاتی ارزان می توانند سودمند باشند که جدید و خاص باشند تا فرصت فکر کردن در مورد ارزش ریالی آن را از مخاطب بگیرند.

5-

 

 

 

چگونه جذاب ترین تابلو تبلیغاتی را برای مغازه خود بسازیم؟

 

– قبل از شروع طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی خود باید این سوال را از خود بپرسیم که هدف از ساخت این تابلو برای کسب و کار من چیست؟

-زمانی که قرار است فروشگاه خود را به مخاطبان معرفی کنیم .استفاده از یک تابلو تبلیغاتی جذاب الزامی است.

-گروه مخاطبان هدف مشخص می کند که تابلو تبلیغاتی باید به قدری بزرگ باشد که چشم ها به آن خیره شود و بدرخشد.

-اینکه در تابلو چه می گوییم و چطور می گوییم خیلی اهمیت دارد.تابلو تبلیغاتی ما باید کاملا مفهومی باشد.البته در تابلو به همان اندازه که متن مهم است.متریال ، رنگ و تصویری که بکار می بریم هم در انتقال پیام خود به مخاطب بسیار تاثیر گذار است.

 

قبل ازطراحی و سفارش تابلو باید به سه اصل مهم توجه کنیم

 

1-تابلو باید بازتابی از کسب و کار شما باشد.

تابلو،نشانه های تبلیغاتی و حروفی که برای فونت تابلو استفاده می کنیم باید بازتابی از کسب و کار باشد.به طور مثال تابلو یک مغازه طلا فروشی باید از رنگ های طلایی با نور پردازی قوی با فونت های لوکس باشد.

اما تابلو یک مکانی مثل کافی شاپ کاملا عکس آن است.چرا که حسی که کافی شاپ باید القا کند کاملا خودمانی و دنج برای نشستن و صحبت کردن طولانی مدت است.

2-تابلو باید از فاصله های دور نیز مشخص باشد.

تابلو باید در ارتفاع و سایزی قرار گیرد که در واقع راه را به مخاطب شما نشان دهد.تابلو شما باید از فاصله دور هم واضح و خوانا باشد و برای مشتریانی که دنبال مسیر شما هستند راهنما باشد.وحتی مشتریانی که با شما در ارتباط نیستند نیز حس کنجکاویشان تحریک شود.

3-به رنگ ها و اشکال دقت کنید

علائمی که در تابلو استفاده می کنید مهم است که متناسب با پیامی که قصد انتقال آن را دارید طراحی شوند.

به طور مثال رنگ خوب برای فروش قرمز است.تا بتواند جلب توجه کند و همچنین دارای مفهومی واضح و روشن باشد .حال فضای داروخانه را به یاد بیاورید عموما به رنگ سبز هستند.

از انواع تابلوهای جدید در تابلو سازی می توان به تابلو چلنیوم پانچی ، تابلو بک لایت ، انواع تابلو های حروف برجسته طیف دار ، تابلو های فلت بد (مناسب برای چاپ هر تصویری بر روی تابلو) اشاره کرد.

بیلبورد خلاقانه
بیلبورد خلاقانه

حال کمی در مورد بیلبورد های اثر بخش با طرح های خلاقانه صحبت کنیم.

بیلبورد ها باید تاثیر ماندگار و برق آسایی بر ذهن مخاطبان هدف خود بگذارند.و در حافظه ها ماندگار شوند .به طوری که وقتی مخاطب از آن بیلبورد دور شد همچنان آن جمله تبلیغاتی را زیر لب تکرار کند

بیلبورد ها باید در زمان کوتاه قابل خواندن باشند.بطوری که وقتی اتومبیل ها با سرعت بالای 90 تا در اتوبان میگذرند سرنشینان بتوانند پیام آن را دریافت کنند.

در این مقاله به ویژگی های بیلبورد های اثر بخش بیشتر بپردازیم.

 

1-محصول را در تابلو به خوبی بشناسانید.

قبل از شروع طراحی شما باید همه چیز را در مورد محصول مورد نظر بدانید.مشتریان و پیام مورد نظر شرکت را تعیین کنید.نوع طرحی که می خواهید بزنید با محل قرارگیری آن را در ذهن تجسم کنید.

2-سعی کنید حتما محصول را در بیلبورد نشان دهید

محصولی که ارائه می کنید باید بیشترین فضا را در بیلبورد به خود اختصاص دهد.با توجه به آنکه تنها 7 الی 10 ثانیه امکان مشاهده تبلیغ شما برای عابرین وجود دارد.باید چیزی که در تابلو ارائه می کنید در ذهن ماندگار شود.

3-فونت متن

از فونت های ساده در تابلو استفاده کنید.به هیچ وجه از فونت های تزئینی که خواندن آن را دشوار می کند استفاده نکنید . سایز متن باید بزرگ و خوانا و خود محصول حداقل 1.5 برابر بزرگتر از باقی فونت ها باشد.در انتخاب فونت مناسب خلاق و حساس باشید.

 

هویت بصری برند چیست؟

همانطور که هر فرد به خودی خود یک هویت شخصی و منحصر به فرد دارد.هویت بصری برند شما هم باید مشخص و خاص خود باشد.و آن را در تجارت با رقبای هم نام منحصر بفرد کند.

هویت بصری شکل سازماندهی ای به شرکت می دهد.و اما حال این سوال پیش می آید که چطور می شود یک هویت بصری قوی برای کسب و کار خود ساخت؟

هویت بصری چیست؟

در شروع کار اول باید دانست منظوراز هویت بصری چیست؟

عموما افراد برند،برندینگ و هویت بصری را یکی تلقی می کنند اما در واقع این تعاریف تفاوت زیادی باهم دارند.

برند درک کلی مردم از شرکت شماست.

برندینگ فعالیت تجاری شماست.

هویت بصری مجموعه ای از تمام عناصر برند است که شرکت شما را ایجاد می کند تا تصویری که میخواهید را به مخاطب نشان دهید.

هویت بصری در یک مثال

بگذارید هویت بصری را با یک مثال به شما توضیح بدم تا مفهوم آن را کاملا لمس کنید.

فرض کنید شما یک شرکت بزرگ بازرگانی دارید و برای بخش های مختلف شرکتتان آگهی می گذارید و برای هر بخش فرم استخدام آماده می کنید.که منشی شرکتتان در بطنع ورود هر فرد فرم مخصوص هر آگهی را به صورت مجزا به افراد بدهد. تا شما بعد از پر کردن فرمشان با آنان مصاحبه کنید.

وقتی آگهی را در سایت های استخدامی درج کردید و افراد با هماهنگی برای مصاحبه حضوری آمدن . منشی شما بعد از چند بار سوال کردن از هر فرد که برای کدوم آگهی اومدن.دیگه تا حدودی شناخت پیدا میکنه و بدون سوال کردن بر اساس سمتی که خودش حدس میزنه فرم میده.حال فرض کنید فردی در این بین برای مدیریت داخلی شرکت اومده ولی به دلیل نداشتن ظاهر مناسب و فن بیان خوب منشی شما فرم رو اشتباه بده.قطعا فرد اگه فرمی رو دریافت کنه که مناسب با تحصیلاتش نباشه ناراحت میشه و تذکر میده.

اما واقعیت اینه که ظاهرما و نوع بیان ماست که در اولین نگاه باعث میشه که افراد چه ذهنیتی در مورد ما براشون به وجود بیاد.حتما مشابه این موضوع را بارها درمورد مسائل مختلف دیده اید.پس برای ارتقا خود و نشان دادن هویتتان باید چند کار اساسی انجام دهید.هویت بصری برند شما هم چیزی است که مخاطبتان در نگاه اول ان را می بیند.و در مرحله بعد محصول شما معرفی می شود.و حال این محصول شماس که می شود رابطه بین شما و مشتریتان.هرچه محصول و هویت شما برای مشتری به صورت همزمان و هم پا در حرکت باشد باعث وفاداری مشتری با برند شما می شود و باعث می شود برند شما را بیشتر بفهمد و دیگران نیز پیشنهاد دهد.

هویت بصری برند
هویت بصری برند

چگونه یک برند هویتی قوی از برند خود بسازیم.

قبل از هر توضیحی باید چند سوال عمده از خود بپرسیم.

1.دورنگر ما از شرکتمان چیست؟

2.اعتقادات و ارزش هایی که باید درآن حفظ شود چیست؟

3.برای سریعتر گام برداشتن به آینده

4.اگر بخواهیم برند خود را با سه کلمه توصیف کنیم آن سه کلمه چیست؟

5.اگر مشتریان ما بخواهند برند ما را توصیف کنند ما را با چه واژه هایی عنوان می کنند.

مراحل طراحی هویت بصری

طراحی ، هویت بصری شرکت شما را می سازد. طراحی لوگو شرکت،طراحی گرافیکی وب سایت،سبک گرافیکی شبکه های اجتماعی،دیزاین داخلی شرکت،طراحی لباس پرسنل شما …

به زبان دیگر طراحی های شما هویت بصری شما و هویت بصری شما نشان دهنده کسب کار شما به عنوان یک برند است.

پیش از ارتقای هویت بصری مهم محکم کردن پایه ها و تعیین آن هاست.

حال ببینیم چگونه هویت بصری شرکت خود را گسترش دهیم.

پایه های هویت بصری

تایپوگرافی

تایپوگرافی همه چیز درباره فونت است.که در محتوای برندینگ شما استفاده می شود.

فونت dispay

مجموعه فونت های  display دسته بندی های خاص خود را دارد.ایجاد سایه با خط مشخص و تیز دارد.اگر میخواهید برندی جسور و خاص داشته باشید که همیشه در ذهن ها بماند پیشنهاد ما به شما این فونت می باشد.

فونت script

این فونت دست خط ها را تقلید می کند و حس لوکس و زنانه ای به برند شما می دهد.

فونت  serif

فونت هایی کلاسیک و ساده هستند که انتهای فونت آن لنگر شکل هست مناسب برای برند هایی که می خواهند قابل اعتماد و سنتی به نظر بیایند.

فونت sans serif

همان فونت serif  هست با این تفاوت که در انتهای آن حالت لنگر شکل فونت serif  را ندارد.

تایپو گرافی آیتم های زیادی از برند شما را در بر می گیرد و به مخاطبتان نشان می دهد پس در انتخاب آن هوشمندانه عمل کنید.

در ادامه آشنایی کامل با پالت رنگی ، طراحی لوگو ، طراحی وب سایت ، طراحی بسته بندی محصولات ، طراحی ایمیل ، طراحی کارت ویزیت و… با ما همراه باشید.

 

 

 

 

 

عوامل موثر در زیباسازی تابلو تبلیغاتی،تابلوی سردر مغازه ، فروشگاه ، شرکت یا یک دفتر کار شناسنامه آن بشمار می آید.و اینکه یک تابلو تبلیغاتی در چه شرایطی نصب شود علاوه بربهتر دیده شدن تابلو ، تاثیر زیادی نیز در نمای فضای شهری دارد .

Read More