چگونه جذاب ترین تابلو تبلیغاتی را برای مغازه خود بسازیم؟

 

– قبل از شروع طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی خود باید این سوال را از خود بپرسیم که هدف از ساخت این تابلو برای کسب و کار من چیست؟

-زمانی که قرار است فروشگاه خود را به مخاطبان معرفی کنیم .استفاده از یک تابلو تبلیغاتی جذاب الزامی است.

-گروه مخاطبان هدف مشخص می کند که تابلو تبلیغاتی باید به قدری بزرگ باشد که چشم ها به آن خیره شود و بدرخشد.

-اینکه در تابلو چه می گوییم و چطور می گوییم خیلی اهمیت دارد.تابلو تبلیغاتی ما باید کاملا مفهومی باشد.البته در تابلو به همان اندازه که متن مهم است.متریال ، رنگ و تصویری که بکار می بریم هم در انتقال پیام خود به مخاطب بسیار تاثیر گذار است.

 

قبل ازطراحی و سفارش تابلو باید به سه اصل مهم توجه کنیم

 

1-تابلو باید بازتابی از کسب و کار شما باشد.

تابلو،نشانه های تبلیغاتی و حروفی که برای فونت تابلو استفاده می کنیم باید بازتابی از کسب و کار باشد.به طور مثال تابلو یک مغازه طلا فروشی باید از رنگ های طلایی با نور پردازی قوی با فونت های لوکس باشد.

اما تابلو یک مکانی مثل کافی شاپ کاملا عکس آن است.چرا که حسی که کافی شاپ باید القا کند کاملا خودمانی و دنج برای نشستن و صحبت کردن طولانی مدت است.

2-تابلو باید از فاصله های دور نیز مشخص باشد.

تابلو باید در ارتفاع و سایزی قرار گیرد که در واقع راه را به مخاطب شما نشان دهد.تابلو شما باید از فاصله دور هم واضح و خوانا باشد و برای مشتریانی که دنبال مسیر شما هستند راهنما باشد.وحتی مشتریانی که با شما در ارتباط نیستند نیز حس کنجکاویشان تحریک شود.

3-به رنگ ها و اشکال دقت کنید

علائمی که در تابلو استفاده می کنید مهم است که متناسب با پیامی که قصد انتقال آن را دارید طراحی شوند.

به طور مثال رنگ خوب برای فروش قرمز است.تا بتواند جلب توجه کند و همچنین دارای مفهومی واضح و روشن باشد .حال فضای داروخانه را به یاد بیاورید عموما به رنگ سبز هستند.

از انواع تابلوهای جدید در تابلو سازی می توان به تابلو چلنیوم پانچی ، تابلو بک لایت ، انواع تابلو های حروف برجسته طیف دار ، تابلو های فلت بد (مناسب برای چاپ هر تصویری بر روی تابلو) اشاره کرد.

بیلبورد خلاقانه
بیلبورد خلاقانه

حال کمی در مورد بیلبورد های اثر بخش با طرح های خلاقانه صحبت کنیم.

بیلبورد ها باید تاثیر ماندگار و برق آسایی بر ذهن مخاطبان هدف خود بگذارند.و در حافظه ها ماندگار شوند .به طوری که وقتی مخاطب از آن بیلبورد دور شد همچنان آن جمله تبلیغاتی را زیر لب تکرار کند

بیلبورد ها باید در زمان کوتاه قابل خواندن باشند.بطوری که وقتی اتومبیل ها با سرعت بالای 90 تا در اتوبان میگذرند سرنشینان بتوانند پیام آن را دریافت کنند.

در این مقاله به ویژگی های بیلبورد های اثر بخش بیشتر بپردازیم.

 

1-محصول را در تابلو به خوبی بشناسانید.

قبل از شروع طراحی شما باید همه چیز را در مورد محصول مورد نظر بدانید.مشتریان و پیام مورد نظر شرکت را تعیین کنید.نوع طرحی که می خواهید بزنید با محل قرارگیری آن را در ذهن تجسم کنید.

2-سعی کنید حتما محصول را در بیلبورد نشان دهید

محصولی که ارائه می کنید باید بیشترین فضا را در بیلبورد به خود اختصاص دهد.با توجه به آنکه تنها 7 الی 10 ثانیه امکان مشاهده تبلیغ شما برای عابرین وجود دارد.باید چیزی که در تابلو ارائه می کنید در ذهن ماندگار شود.

3-فونت متن

از فونت های ساده در تابلو استفاده کنید.به هیچ وجه از فونت های تزئینی که خواندن آن را دشوار می کند استفاده نکنید . سایز متن باید بزرگ و خوانا و خود محصول حداقل 1.5 برابر بزرگتر از باقی فونت ها باشد.در انتخاب فونت مناسب خلاق و حساس باشید.

 

ارسال نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *
شما می توانید استفاده کنید از HTML همانند کد زیر: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>