تابلو لاسوگاسی چیست؟

تابلو لاسوگاسی به تابلوهای حروف برجسته ای می گویند که در آن نور به وسیله لامپ در دور تا دور تابلو یا حروف قرار دارد و اغلب حروف برجسته فلزی می باشند.

به تابلو لاسوگاسی تابلو لامپی یا لترلایت نیز می گویند.

حتما در فیلم های هالیوودی زیادی نماهایی از شهر لاس و گاس آمریکا دیده اید.که تابلو های شهری،مراکز تفریحی و رستوران ها در آن خودنمایی می کند.دقیقا دلیل نام گذاری این تابلو ها در ایران به دلیل شباهت آن به تابلو ها و نشانه های شهر لاس وگاس است.

تنوع رنگی تابلو های لاسوگاسی بسیار بالاس به همین دلیل دست طراحان و کارفرمایان کاملا باز است.

با پیشرفت صنعت برق و روشنایی ابعاد لامپ ها،تنوع شکلی در آن ، نوردهی و همچنین استفاده از لامپ های کم مصرف تقاضا را برای استفاده از آن بیشتر کرد.

در تابلوهای لاسوگاسی استفاده از تابلو های با طرح پتینه و زنگ زده یکی از طرح های پرطرفدار است چرا که یاد آور شهر لاسوگاس قدیمی است و حس نوستالژیک دارد.

لاسوگاسی
لاسوگاسی

دلیل نام گذاری به تابلو لاسوگاسی

لاس و گاس یکی از شهر های ایالت نوادای آمریکا است.و یکی از لوکس ترین شهرهای این کشور محسوب می شود.ثروتمند ترین افراد جهان برای گذراندن یک تعطیلات لوکس به این شهر سفر می کنند.

تمام این شهر پر از تابلو های لوکس،پر زرق و برق است.بر خلاف بقیه شهر ها معماری این شهر کاملا تجاری و تبلیغاتی است.و حتی تابلو ورودی به شهر لاسوگاس یکی از تابلو های اختصاصی ، معروف و ثبت شده در این شهر است.که در می 1959 ساخته شد و پس از اندک زمانی با نور نئون تزیین یافت.

نام این تابلو هم از خواستگاه اولش یعنی شهر لاس و گاس برگرفته شده است و به همین نام نیز شهرت دارد.

ویژگی های تابلو لاسوگاسی

– تابلو های لاسوگاسی تابلو های پر نور و طیف دار است.

– نشانه ها و علائمی که در این تابلو بکار می رود کاملا بر گرفته از فعالیت فروشگاه است.

– بیشتر بر روی دستگاه های شهربازی،فست فود ها،رستوران ها و کافه ها کاربرد دارد.

-از مهمترین مزیت استفاده از تابلو لاس وگاسی این است که لوگو و نام فروشگاه شما کاملا در ذهن رهگذران نقش برجسته و ذر یک خیابان شلوغ هم از تمام زوایا دید دارد.

-اگر تابلو در اثر گذشت زمان کهنه شود یا زنگ بزند از زیبایی آن کاسته نشده و همچنان حس نوستالژیک برای عابران دارد.

-علاوه بر تابلو های سر در برای دکوراسیون داخلی فروشگاه ها نیز پرکاربرد است

لامپ مصرفی در تابل ولاسوگاسی

نوع لامپ مصرفی در این تابلو معمولا لامپ فیلامانتی حبابی ساده است .که به لامپ ادیسونی نیز میشناسند.بعضی افراد به آن لامپ فلامینی یا فیلامینی نیز می گویند

حروف مورد استفاده در تابلو لاسوگاسی

حروف مورد استفاده در این تابلو انواع حروف برجسته مانند حروف چلنیوم،وکیوم،پلاستیکی و…است املا به دلیل استفاده در این تابلو و به دلیل اینکه در آن نور بکار می رود به آن حروف لاسوگاسی یا لتر لایت نیز می گویند.

قیمت تابلو لاسوگاسی

همانند دیگر تابلو های تبلیغاتی به دلیل آیتم های متنوعی که می تواند در تابلو بکار رود و نوسانات قیمت متریال ها برای این تابلو هم نمی توان قیمت دقیقی اعلام کرد.اما اگر بخواهیم طریقه محاسبه قیمت آن بدانیم هزینه ساخت بدنه آن به صورت جداگانه و هزینه اجرا و استفاده از لامپ های مصرفی هم به صورت مجزا محاسبه می شود.

تاریخ تحویل تابلو لاسوگاسی را به صورت شفاهی می توانید از کارشناسان هامن گروپ بگیرید.همچنین این مجموعه برای شما امکان مشاوره و بازدید رایگان را فراهم آورده تنها کافیست با شماره 02632570000 تماس حاصل فرموده و داخلی 105 را بگیرید.

 

 

 

ارسال نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *
شما می توانید استفاده کنید از HTML همانند کد زیر: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>